+420 607 762 334 m.peskova.moj@seznam.cz

V krokodýlí zoo v Protivíně najdete zábavu pro celou rodinu. Největší evropská kolekce krokodýlů, aligátorů, kajmanů a gaviálů zahrnuje 22 druhů krokodýlů z 23 popsaných ze všech koutů Země, až čtyřmetrové obry i právě narozená mláďata. Čeká zde na Vás čtyřmetrový krokodýl mořský jménem Golem, albín aligátora severoamerického i vzácný čtyř a půl metrový Čambal se svou družkou.Prohlídka zahrnuje i kolekci jedovatých hadů a navštívit můžete také muzeum, kde je mimo jiné kompletní kostra krokodýla.

Nedaleko od Protivína, asi 50 km od Mojného, je možné navštívit Přírodovědné muzeum Semenec. Návštěvníkům je představena paleontologická sbírka Na křídlech pterodaktyla, geopark jihočeských hornin, sbírka léčivých rostlin a expozice lesního společenstva jižních Čech. Je zde také několik živých zvířat, mezi nimi i koně.

Středověký Strakonický hrad s gotickou věží Rumpál je národní kulturní památkou a dominantou Strakonic. Vznikl již ve 13. století díky Johanitům. Nachází se zde gotický hradní palác, dnes Panský dům, kde je nyní expozice Muzea středního Pootaví (při prohlídce se dostanete do malého i velkého rytířského sálu a hradní kaple), hradba s věží Rumpál a Jelenkou. Celý areál jsi lze prohlédnout po vystoupání šestadevadesáti schodů až na ochoz věže.
Při pěkném počasí je ideální vyrazit na procházku po Naučné stezce Švandy dudáka ve Strakonicích. Na patnáctikilometrové trase jihočeskou přírodou Vás čeká sedm zastavení, při kterých se dozvíte něco o historii města a dudáctví i staré báchorky a legendy o Strakonicích. Cesta začíná již na hradě a na trase je několik míst, kde je možné ze stezky sejít a okruh si zkrátit.
Strakonický Stonehenge je postaven ve stejné velikosti, jako originální dílo prastarých obyvatelů Jižní Anglie. Na rozdíl od originálu je však vytvořen z betonu. Betonové kvádry sloužily experimentu s rekonstrukcí dopravování a přesném usazování obrovských kamenů. Nyní jsou zpřístupněny návštěvníkům.

Po nejstarším dochovaném kamenném mostě se můžete projít v Písku, asi 65 km od Mojného. Most byl postaven jako součást Zlaté stezky na rozkaz Přemysla Otakara II. Zajímavostí je, že most byl stavěn na suchu, až po jeho dostavbě byla řeka uměle převedena do nového koryta. Na mostě jsou repliky barokních soch. Most se neoficiálně nazývá Jelení, bylo totiž rozhodnuto, že ponese název prvního, kdo přes něj přejde. Prvním chodcem na mostě byl však jelen z blízkých lesů.
Každého milovníka koní jistě potěší návštěva Zemského hřebčince v Písku. Návštěvníci jistě ocení kolem 60-ti koní ustájených v historické budově hřebčince, která je Národní kulturní památkou ČR, výklad zaměstnanců i možnost projížďky na koních či jezdecké lekce. Do roku 1924 sloužily prostory armádě. Jeden z koní, Ardo, pocházející ze zdejšího chovu, byl předlohou sochaře modelujícího pomník sv. Václava pro pražské Václavské náměstí.