+420 607 762 334 m.peskova.moj@seznam.cz

Destinace

Ubytování U Pešků se nachází v malebné obci Mojné nedaleko od Českého Krumlova. Avšak i v této malé vesničce a jejím blízkém okolí se skýtá mnoho aktivit a míst na výlety. Své si zde jistě najdou jak pěší turisté či pejskaři, tak cyklisté i rodiny s dětmi. Od krátkých večerních procházek přes vyjížďky do sousedních obcí a městeček až po celodenní výlety za památkami nebo přírodou – tady se nudit nebudete.

Jílkův mlýn

Na krátkou procházku s dětmi nebo pejsky můžete vyrazit třeba do Jílkova mlýna. Nachází se 1,5 km od ubytování a cestou projdete lesíkem (po pevné cestě – dostanete se sem i s kočárkem) a kolem ohrady s daňky. Uvnitř staré stavby majitelé chovají morčata, králíky drůbež, kachny, i divoké prase. Pod mlýnem protéká Mojenský potok s čistou průzračnou vodou, kde se můžete osvěžit.

Černice

mapka-cerniceBlízká vesnička Černice poskytuje další možnost k výletu. Okruh přes polní cesty se zalíbí i pejskům. V Černici se nachází farní kostel sv. Marie Magdalény. Zpět do Mojného můžete jít po silnici nebo zvolit příjemnou delší cestu podél lesa. Tento 5 km výlet vám zabere něco málo přes hodinu.

Blízké okolí

Na kolech můžete vyrazit například za klášterem Zlatá Koruna vzdáleného necelých 5 km. Kousek odtud se nachází zřícenina Dívčí Kámen.

V okolí Mojného máte takřka jistotu, že při sbírání hub se nevrátíte s prázdnou. Jihočeský kraj je pro houbaře rájem. Nejlépe se houbám u Mojného daří v okolí Dolní Pláně a Zubčic.

V horkých letních dnech najdete osvěžení v blízkém venkovním koupališti Velešín (4 km). K dipozici je vodní skluzavka se třemi dráhami, fontána a plavecká dráha. V prostoru koupaliště si můžete zahrát volejbal, stolní tenis nebo ruské kuželky. Občerstvit se můžete v bufetu a děti mohou zajít na hřiště. Koupaliště je pro veřejnost otevřeno od 10 do 20 hodin.

V zimě je možné vyrazit na lyžování do nedaleké Kozí pláně. Skiareál je určen především pro rodiny s dětmi. Pro nejmenší je zde možnost navštívit lyžařskou školičku nebo dětské hřiště. Po sportování můžete zavítat do stánků s občerstvením.

Více nápadů, kam vyrazit, najdete na stránce Tipy na výlety.

V okolí vesnice Mojné u Českého Krumlova je k dispozici několik cyklostezek, které nabízejí krásné výhledy na jihočeskou krajinu a umožňují cyklistům objevovat okolní přírodní a historické zajímavosti. Zde jsou některé z možností:

  1. Cyklostezka Vltava: Tato cyklostezka vede podél řeky Vltavy a poskytuje malebnou trasu od Českého Krumlova směrem k dalším vesnicím a městům v okolí. Je to skvělá možnost pro relaxační cyklovýlet s výhledy na zámek, přírodní scenérie a historické památky. https://www.cyklistevitani.cz/Prehled-cyklotras/Vltavska-stezka
  2. Cyklostezka Šumava: Pokud jste zdatnější cyklista, můžete se vydat na cyklostezku vedoucí do Šumavy, jednoho z nejkrásnějších horských regionů v České republice. Tato trasa nabízí nádherné výhledy, malebné vesnice a možnosti pro dobrodružné výlety do přírody.
  3. Cyklostezka Lipno: Nedaleko Mojného se nachází Lipno, oblíbená turistická oblast s krásným Lipenským jezerem. Zde můžete najít cyklostezky vhodné pro různé úrovně zdatnosti, ať už preferujete pohodlné rodinné výlety nebo náročnější terény pro horská kola.
  4. Cyklostezka do Českého Krumlova: Samozřejmě, můžete si také užít krásnou cyklostezku přímo do Českého Krumlova. Tato trasa vám umožní prozkoumat historické centrum města, jehož malebné uličky a památky jsou zapsány na seznamu UNESCO.