+420 607 762 334 m.peskova.moj@seznam.cz

Destinace

Ubytování U Pešků se nachází v malebné obci Mojné nedaleko od Českého Krumlova. Avšak i v této malé vesničce a jejím blízkém okolí se skýtá mnoho aktivit a míst na výlety. Své si zde jistě najdou jak pěší turisté či pejskaři, tak cyklisté i rodiny s dětmi. Od krátkých večerních procházek přes vyjížďky do sousedních obcí a městeček až po celodenní výlety za památkami nebo přírodou – tady se nudit nebudete.

Jílkův mlýn

Na krátkou procházku s dětmi nebo pejsky můžete vyrazit třeba do Jílkova mlýna. Nachází se 1,5 km od ubytování a cestou projdete lesíkem (po pevné cestě – dostanete se sem i s kočárkem) a kolem ohrady s daňky. Uvnitř staré stavby majitelé chovají morčata, králíky drůbež, kachny, i divoké prase. Pod mlýnem protéká Mojenský potok s čistou průzračnou vodou, kde se můžete osvěžit.

Černice

mapka-cerniceBlízká vesnička Černice poskytuje další možnost k výletu. Okruh přes polní cesty se zalíbí i pejskům. V Černici se nachází farní kostel sv. Marie Magdalény. Zpět do Mojného můžete jít po silnici nebo zvolit příjemnou delší cestu podél lesa. Tento 5 km výlet vám zabere něco málo přes hodinu.

Blízké okolí

Na kolech můžete vyrazit například za klášterem Zlatá Koruna vzdáleného necelých 5 km. Kousek odtud se nachází zřícenina Dívčí Kámen.

V okolí Mojného máte takřka jistotu, že při sbírání hub se nevrátíte s prázdnou. Jihočeský kraj je pro houbaře rájem. Nejlépe se houbám u Mojného daří v okolí Dolní Pláně a Zubčic.

V horkých letních dnech najdete osvěžení v blízkém venkovním koupališti Velešín (4 km). K dipozici je vodní skluzavka se třemi dráhami, fontána a plavecká dráha. V prostoru koupaliště si můžete zahrát volejbal, stolní tenis nebo ruské kuželky. Občerstvit se můžete v bufetu a děti mohou zajít na hřiště. Koupaliště je pro veřejnost otevřeno od 10 do 20 hodin.

V zimě je možné vyrazit na lyžování do nedaleké Kozí pláně. Skiareál je určen především pro rodiny s dětmi. Pro nejmenší je zde možnost navštívit lyžařskou školičku nebo dětské hřiště. Po sportování můžete zavítat do stánků s občerstvením.

Více nápadů, kam vyrazit, najdete na stránce Tipy na výlety.