+420 607 762 334 m.peskova.moj@seznam.cz

Pobyt v Mojném u Českého Krumlova je skvělou příležitostí k objevování úchvatných přírodních scenérií, historických památek a malebných vesniček. Zde jsou některé z nezapomenutelných výletů, které můžete podniknout z této malebné lokality:

  1. Procházka po historickém centru Českého Krumlova: Nedaleké historické centrum Českého Krumlova, zapsaného na seznamu UNESCO, láká návštěvníky svou zachovalou architekturou, úzkými uličkami a impozantním hradem. Procházka těmito malebnými uličkami je skvělým způsobem, jak se ponořit do bohaté historie této oblasti.
  2. Výlet na hrad Rožmberk: Navštivte jeden z nejstarších hradů v České republice, hrad Rožmberk, který se nachází nedaleko od Mojného. Prozkoumejte jeho impozantní kamenné hradby, krásně zařízené interiéry a užijte si úchvatný výhled na řeku Vltavu a okolní krajinu.
  3. Plavba po řece Vltavě: Přidejte se k plavbě po malebné řece Vltavě a objevujte krásy české krajiny z jiné perspektivy. Vyberte si krátkou plavbu nebo delší výlet a užijte si klidnou atmosféru a nádherné výhledy, které tato řeka nabízí.
  4. Návštěva zámku Hluboká nad Vltavou: Přibližně 30 minut jízdy od Mojného se nachází jeden z nejkrásnějších českých zámků – zámek Hluboká nad Vltavou. Obdivujte jeho pohádkovou architekturu, procházejte se rozlehlými zahradami a užijte si prohlídku bohatě zařízených interiérů.

Tyto výlety nabízejí skvělý způsob, jak objevit bohatou historii, přírodní krásy a kulturní dědictví jižních Čech. Ať už si vyberete jakýkoli výlet, zaručeně si odnesete nezapomenutelné zážitky z této malebné části České republiky.